Csak úgy a magam egyszerű horgászmódján szeretnék írni pár számomra kedves hal horgászatáról, melyekhez kevésnek találom a neten fellelhető információt....
Szivesen válaszolok a megjegyzésekben elhangzó kérdésekre is....illetve azt mondom beszéljük meg mint ahogy horgászokhoz illik :) Amennyiben további kérdésed van a busahorgászattal kapcsolatban bátran kérdezz a hzoltn@gmail.com emailcímen vagy egyszerűen a kicsit lejjebb bal oldalt található kapcsolat felvételi űrlapon.

AZ OLDALT FOLYAMATOSAN FRISSÍTEM, BŐVÍTEM, LÁTOGASS VISSZA KÉSŐBB IS :)
!!!MEGNYÍLT A WEBÁRUHÁZAM!!! www.busahorgaszat.hu

Kereső

Bal oldalt függőlegesen: BUSA HORGÁSZAT címszó alatt találod, meg a busázás, mikéntjéről, saját, és egyre több lelkes busahorgász tapasztalatából született írásokat. Legtöbb bejegyzés számokkal van ellátva, hogy sorrendbeli fejezetekbe foglalva olvashassa el a busázni vágyó látogató a megfigyeléseket, törvényszerűségeket, stb. Jó olvasást kívánok! és sok sok szabályos horgászmódszerrel zsákmányolt busát!

A képre kattintva eljuthatsz a webshopomra!

Egy lépéssel erőre - avagy hogyan talál rá az etetésre a busa 2.

    Az előbbi írásból kiderült, hogy a busa oldalvonalai segítségével találja meg a legsűrűbb planktonfelhőket, és ezekbe veti bele magát. Csak azt mondom planktonfelhő, mert nem régen még abban sem voltam biztos, mi lehet valójában, hát nagyképűség volna most biológia órát tartani róluk, mikor néhány éve legjobban még Planktónit ismertem csak közülük a Spongyabobból xD. Lényeg, hogy nagyon sok fajtájuk létezik. S bár parányiak, még ezek között is válogat a busa. Vannak planktonfélék amelyeket szinte nem is fogyaszt. Nem is lényegesek számunkra, mert sajnos a nagyját sem tűzhetjük rá a horogra. Az azonban annál inkább értékes információ, hogy miért hagy egyes planktonokat szó nélkül, és mért kezdi habzsolni az etetésünk?
    Na ez az ami mindenkit érdekel. Mert ugye, etetőanyagunknak semmi köze nincs a planktonokhoz, meg akár a régen megjelent Főző Péter busázó filmjében elhangzó mondatokhoz, hogy planktonoknak nézi őket, meg bla bla....Mi lehet, hogy planktonoknak nézzük őket :) de a busánál szó sincs erről. Sokkalta egyszerűbb a megoldás: hasznos tápláléknak ítéli az etetésünk, ami egy jó összeállításnál, minden bizonnyal táplálóbb is mint maga a plankton. Hiszen másként nem is tudnánk elcsalni őket a planktonfelhőből. Persze ehhez olyannak kell lennie, hogy el is tudja fogyasztani. 
    A nagyobb, alig milliméteres planktonok elfogyasztására már csak a pettyes busa képes, a fehérek akkorákat sem tudnak elfogyasztani. Na ugye, így már kezd érthetővé válni, mért is kell etetőanyagunknak és a planktontablettánknak a lehető legfinomabb szemcsékből összeállnia, egészen lisztszerűből. Mert bizony a dara, de még a grízszerű állag is fogyaszthatatlan számukra....Kb. arról van szó, mintha elkezdenénk nagyméretű bojlival snecire etetni. Azt hiszem dobálhatnánk be zsákszámra...
    Még az állóvizekben is vannak aprócska áramlatok. Valószínűsítem, hogy ezekben sodródik legtöbbször a táplálékuk is, és nem mellesleg ezek az áramlatok továbbítják a híreket is számukra egy újonnan érkező tápanyagforrásról. Minden vízen megfigyelhető a busák mozgása, és ez szinte mindig ugyanaz, erre alapozom első állításomat. Többnyire a fő áramlatok bent helyezkednek el, ezért leggyakoribb látvány a víz közepén meg meg riadó busa csorda. De ez nem mindenütt van így. Egyik kedvenc stégemnél alapból kiúsznak a stégig etetés nélkül. Míg alig 60 méterre lévő szomszédomnál, komoly etetés árán lehet csak oda csalni őket, és akkor sem maradnak sokáig. Egyszerűen nem találok rá más magyarázatot, minthogy az áramlat ott húzódik el előttem. Persze ez horgászati szempontból nem akkora jelentőségű, hogy azt lehetne mondani egyik helyen sokat foghatunk a másikon semmit. Ellenben ezeken a helyeken az etetésünk is hatékonyabb. Perceken belül megérkeznek a busák, és ha elriasztottuk őket, szerencsés esetben egy izzasztó fárasztással, sokkal könnyebben vissza tudjuk csalni őket.
    A busa parányi táplálékokból kell, hogy jóllakjon. Ez az oka annak, hogy válogat a planktonok között, azokat fogyasztja melyek nagyobb energiát nyújtanak neki. Ezért nem mindegy mit dobálunk be. Mint ahogy kiderítettem oda jöttek a zavaros vízre is, de ugyanolyan gyorsan tovább is álltak. Feltehetően pont amiatt, hogy belekóstolva, nem ítélték elegendőnek a benne lévő táperőt.
   Többen kérdezték már tőlem, mi a véleményem a betain-ról. Vajon segít a jobb fogásban? Őszinte véleményem, hogy nincs rá szükség. A busa mindig éhes, nem szorul étvágyfokozóra. Talán a tablettába téve segíthet. De hiszem, hogy a jó összeállítású etetőanyaggal, tablettával ugyanazt el lehet érni. 
   Miként érdemes módosítani hát etetőanyagunkat a busa táplálkozásához, hogy az valóban kecsegtető legyen számára? 
   A busa emésztéséből és táplálékigényéből kiindulva hidegebb vízben talán a szénhidrát dúsabb etetőanyag, míg a meleg nyári napokon a fehérjedúsabb etetőanyagra várhatjuk a jobb eredményt.
  Hogy ez a bejegyzés se legyen túl hosszú legközelebb innen folytatom.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése